Tehnologija nam danes omogoča, da smo v stiku z ljudmi, ki so nastanjeni na drugem koncu sveta. Ni samo internet tisti, ki je to omogočil, pač pa tudi telefon. Danes si skoraj več ne predstavljamo življenja brez njega in vemo, kako neprijetno je, ko nas ta izda in ostanemo brez njega. Navsezadnje že relativno hitro podarimo otrokom in mladostnikom telefone, zato, da smo lahko v konstantnem stiku z njimi, kadarkoli in kjerkoli.
Če bomo želeli razumeti delovanje in prenos podatkov po telefonu, se bomo morali spustiti v malenkosti. Če samo na hitro pomislimo, nam ne bo nikoli jasno. In za ustrezno delovanje, tudi telefoni potrebujejo veliko pogojev in tehnologije, da je njihovo delovanje učinkovito.
LTE predstavlja nadgradnjo obstoječih tehnologij UMTS in HSPA. Gre za standard na področju mobilnih telekomunikacij, ki ga definira organizacija 3GPP. LTE je izključno paketno omrežje, saj v standardu ni definiran prenos govora in lahko deluje na različnih frekvencah. Glavna prednost LTE je v doseganju večjih hitrosti, ki naj bi teoretično dosegale 326,4 Mbit/s v smeri proti uporabniku in 86,4 Mbit/s v nasprotni smeri. Problem se pojavi, ko signal zaostane in se morebiti jezimo nad telefonom, LTE pa bo tudi zmanjšal zaostanek signala.